Układ Słoneczny
Jak wygląda Układ Słoneczny? Jaka jest kolejnośc planet? Gdzie jest nasza planeta Ziemia? Która planeta ma pierścienie? Na te i wiele innych pytań odpowie nasza układanka. Drewniana układanka ma za zadanie przybliżyć dziecku wygląd, wielkość i kolejność planet. Dziecko ma również możliwość przesuwania planet co korzystanie wpływa na motorykę małą. Duża i solidnie wykonana podstawa pozwala na jasne i czytelne wytłumaczenie dziecku jak krążą planety wokół Słońca a przede wszystkim jak wygląda nasz Układ Słoneczny.
Zabawa połączona z nauką!
Drewniany Układ Słoneczny to zabawka, który nie tylko bawi ale także uczy. Jak wiadomo nasz system planetarny nazywany jest Układem Słonecznym, na cześć jesgo centralnej gwiazdy czyli Słońca. Nasz Układ Słoneczny to zbiór 8 planet oraz ich księżyców, które krążą na orbicie wokół Słońca. Skomplikowane? Nic bardziej mylnego ;) Drewniany Układ Słoneczny przybliży dziecku nazwy, wielkość oraz cechy charakterystyczne planet, jak i samo umiejscowienie Słońca w okół którego krążą. Dzięki systemowi labiryntów dziecko ma możliwość przesuwania planet oraz umiejscowianiu ich na odpowiedniej orbicie. Dzięki temu dziekcko przyswaja nazwy i kolejność krążących wokół Słońca planet. Dodatkową atrakcją jest rakieta oraz kosmonauta, który również podąża określonym torem. Układanka jest fantastyczną formą zachęty do rozpoczęcia przygody z astronomią. To niezwykle ekscytująca dziedzina nauki!
Układanka wspomagająca rozwój
Układanka logiczna pomaga kształtować przede wszystkim: koncentrację, logiczne myślenie, percepcję wzrokową, koordynację oko-ręka, motorykę małą. Logiczne myślenie pozwala na analizę sytuacji, wyciąganie wniosków oraz opracowywanie możliwych rozwiązań, opartych na zebranych informacjach. Jest to jedna z umiejętności, której osiągnięcie może sprawić dziecku trudność. Dlaczego warto ćwiczyć logiczne myślenie? Bo jest niezbędne na każdym etapie naszego życia.
Ostrzeżenie!
Nie nadaje się dla dzieci w wieku poniżej 36 miesięcy. Zawiera małe części, które łatwo połknąć lub które mogą się dostać do dróg oddechowych. Niebezpieczeństwo uduszenia.