Pokaż/Ukryj filtrowanie

Zabawki z drewna

Szachy średnie

Szachy średnie
Symbol: SZS 5293
Producent: Bączek
EAN: 5905914005293
Waga: 0.62 KG
Kategoria wiekowa: 3+
Wymiary produktu: 34 x 17 x 4 cm
Ilość w opakowaniu zbiorczym: 12 szt.
Rodzaj opakowania zbiorczego: karton
Status: dostępny od zaraz
Stan: Średnio

Opis

Wyjątkowy drewniany zestaw szachowy 3w1 – szachy, warcaby oraz tryktak w jednym 34 x 34 cm

Ponadczasowy zestaw 3w1 - ta klasyczna towarzyska gra nigdy się nie znudzi.  Pięknie i solidnie wykonana szachownica zachwyci każdego gracza. Poręczna kaseta zamykana jest na zatrzask, po zamknięciu zajmuje niewiele miejsca i łatwo się ją przechowuje. Drewniane szachy to takżeświetna propozycja prezentu dla miłośników gier planszowych i fanów szachów. Tak elegancki prezent, docenią zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści.

Szachy

To jedna z najpopularniejszych gier towarzyskich, odbywa się na szachownicy przy użyciu ustawionych w określony sposób pionków przyporządkowanych odpowiednio każdemu z dwóch graczy. W tej części zestawu skoncentruj się, zaplanuj swoje ruchy i zmierz się z przeciwnikiem, zdobywając tytuł prawdziwego mistrza szachowego. Gra w szachy rozwija logiczne myślenie, a równocześnie dostarcza rozrywki. Gra w szachy przyspiesza rozwój intelektualny, szczególnie dobrze wpływa na doskonalenie umiejętności taktycznych, uczy radzenia sobie z problemami oraz cierpliwości.

Warcaby

Do świetnie wspólnie spędzonego czasu wystarczy 64-polowa plansza z pionkami i poznie prostych zasady. Warcaby to łatwa do nauczenia się gra planszowa, w którą mogą grać dorośli i dzieci. Celem tej popularnej gry jest zbicie wszystkich pionków przeciwnika. Piony poruszają się do przodu tylko o jedno pole po przekątnej. Zbicie natomiast odbywa się po przekątnej przeskakując przez pionek przeciwnika na puste pole. Podczas jednego ruchu tym samym pionkiem można zbić więcej niż jeden pion. Wybór gry jest bardzo prosty, a zabawa ponadpokoleniowa. Gra w warcaby to gwarancja świetnie spędzonego czasu, a także rozwoju intelektu. Szczególnie zalecana dla dzieci, jako zajęcie uczące koncentracji i przewidywania ruchów przeciwnika.

Tryktrak

W dobie czasów pełnej elektroniki nic tak nie zacieśnia więzi rodzica z dzieckiem jak wspólnie spędzony czas na przykład grając w gry planszowe. Gra przeznaczona jest dla dwóch graczy. Każdy z graczy dysponuje 15 pionami w odrębnych kolorach, które przesuwa po planszy, składającej się z 24 pól o trójkątnym kształcie, nazywanych liniami, zgodnie z liczbą oczek wyrzuconych na dwóch kostkach. Można zbijać pojedyncze pionki przeciwnika na trójkątnych polach. Celem gry jest przeprowadzenie 15 pionków przez poszczególne pola poza planszę, zgodnie z wyrzuconymi oczkami na kostkach.  Gracz musi przez cały czas oceniać poziom ryzyka i ewentualnych korzyści z danej decyzji.Tryktak hartuje ducha walki, uczy logicznego myślenia oraz zapewnia świetną zabawę. 

W zestawie znajduje się: 
• drewniana plansza 34 x 34 cm
• 16 figur jasnych i 16 figur ciemnych do gry w szachy
• 15 pionków jasnych i 15 pionków ciemnych do gry w warcaby, tryktrak
• 2 kostki do gry

Ostrzeżenie!
Nie nadaje się dla dzieci w wieku poniżej 36 miesięcy. Zawiera małe części, które łatwo połknąć lub które mogą się dostać do dróg oddechowych. Niebezpieczeństwo uduszenia.

Opinie o produkcie

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy